Breaking news

Знижки будуть збережені: у київському метро розповіли подробиці неминучого подорожчання

Столичне метро передало фінансові документи й розрахунки щодо зміни тарифу на проїзд в департамент транспортної інфраструктури КМДА. Подорожчання вартості проїзду в підземці неминуче.

Про це повідомила заступниця начальника Київського метрополітену Наталія Макогон.

“Чекаємо від них (департаменту. – Gazeta.ua) прийняття рішення на рівні міста. Коли буде така відповідь, нам невідомо”, розповіла Макогон для “Сьогодні”.

Вона нагадала, що собівартість однієї поїздки в метро становить 20,5 грн. Також місто ще не покрило всіх витрат за минулий рік, коли підземка не перевозила пасажирів з березня по травень.

“Думаю, при формуванні тарифу будуть оцінюватися можливості міського бюджету, рівень середньої зарплати в Києві і інші показники. Усе це будуть враховувати. Місто буде шукати варіант, який виявиться доступним всім киянам і вигідний метрополітену”, зазначила Макогон.

Чи складе вартість однієї поїздки 15 грн, про що повідомляв мер міста Віталій Кличко, поки що невідомо.

“Нам поки фінальних показників не озвучували. Можу сказати, що всі знижки, що діють в метрополітені при покупці великої кількості поїздок (50 поїздок. – Gazeta.ua) планують зберегти. Разові поїздки перестали бути в пріоритеті у киян. Знижки будуть збережені”, додала Макогон.

Вартість проїзду в громадському транспорті Києва – наземному та метро – поки що становить 8 грн. 6,5 грн – якщо купувати або поповнювати проїзний квиток на максимальну кількість поїздок. Київський метрополітен і Київпастранс звернулися до столичної влади з проханням підтримати їх у час пандемії – виділити кошти з бюджету чи переглянути тарифи на проїзд. Рішення про підвищення вартості проїзду ухвалять після аналізу відповідних розрахунків департаменту економіки. На це піде мінімум два-три місяці, повідомили в КМДА.