Breaking news

ЗНО без української літератури: під стінами Кабміну вимагали відставки Шкарлета

Під стінами Кабміну відбувся пікет “Геть кремлівські пазурі від української літератури” з вимогою відставки в. о. міністра освіти Сергія Шкарлета і повернення української літератури в обов’язкове ЗНО.

Про це повідомляє “Цензор.НЕТ”.

У заході брали участь поети, письменники, артисти і музиканти.

“Гібридна війна перемістилася всередину країни. Путін несподівано отримав відсіч на українському фронті, тож перемістив захоплення України в український тил. Це не схоже на прямі військові дії, тому методи й називаються гібридні, і не одразу розпізнані як ворожі. Чого найбільше боїться Путін від українців? Світоглядної єдності. Він боїться спільного бачення українцями фундаментальних засадничих державотворчих питань, та спільного бачення нами нашого минулого і майбутнього. Тому Путін руйнує і впливає на все в Україні, що може об’єднати українців у спільному баченні”, – йдеться на сторінці заходу в Facebook.

Одним з інструментів плекання загального українського світогляду в українців є вивчення української літератури, наголошують організатори.

“Предмет української літератури в школі – це не просто читання книжок, а формування спільного погляду на минуле і майбутнє. Руками своїх посіпак Путін знищує державотворчі предмети в українській школі, і зокрема українську літературу. Вилучення предмету “українська література” з обов’язкового ЗНО – це послаблення державотворчих процесів в Україні”, – сказано в повідомленні.

“Наші вимоги: відставка міністра освіти і науки Шкарлета та повернення української літератури в обов’язкове ЗНО. Закликаємо утворити в столиці, в обласних центрах і ОТГ організаційні комітети акції. Необхідний досвід мають Спілка письменників України та товариство “Просвіта”, патріотичні політичні партії та громадські організації”, – йдеться в повідомленні організаторів.

Співорганізатори акції: Національний союз письменників України, ГС “Музичний батальйон”, “Правий Сектор”.

25 червня 2020 року Кабінет міністрів призначив виконувачем обов’язків міністра освіти і науки ректора Чернігівського національного технічного університету Сергія Шкарлета.

Він балотувався у депутати Чернігівської обласної ради від Партії регіонів. Також зізнавався в інтерв’ю, що на президентських виборах 2004 року підтримував Віктора Януковича.

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. 15 жовтня опублікували наказ МОН про затвердження умов прийому наступного року.