Breaking news

ЗМІ розповіли про безкоштовні дачі для чиновників за рахунок бюджету

Звільнений із Тристоронньої контактної групи, колишний прем’єр-міністр Вітольд Фокін понад 20 років безплатно мешкав у державній дачі.

На держдачі Фокін безоплатно проживав з 1992-го по 2014-ий рік, пише “Обозреватель”

Крім того, українські платники податків оплачували йому покоївку.

Після 2014-го більшість політичних пенсіонерів отримала можливість орендувати дачі, а не безплатно ними користуватися.

П’ятий президент Петро Порошенко своїм указом у серпні 2014-го забрав ту саму дачу №75 у колишнього прем’єра.

Крім того, колишній прем’єр отримує пенсію – приблизно 70% від окладу прем’єра. А це майже 40 тис. грн, без врахування обмеження за максимальною виплатою.

Третій президент Віктор Ющенко отримав після свого відходу з посади цілу низку преференцій. Віктор Янукович указом нагородив колишнього конкурента, а після приховав указ під грифом “для службового користування”.

Тоді Ющенко отримав: щомісячну зарплату в розмірі президентської; оплачуваний апарат з 3 осіб; дачу в Конча-Заспі (зараз у ній живе Зеленський) на 18 місяців і дачу довічно; 2 безплатні машини і 4 водіїв; охорону, як у чинного президента; одного кухаря, 2 покоївок і 2 офіціантів.

Схожий подарунок експрем’єр Микола Азаров зробив для колишнього президента Леоніда Кучми, повідомляє ЗМІ. Рішення Азарова потім скасовували прем’єри Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк.

Роботу і відпочинок президента Володимира Зеленського забезпечує Державне управління справами. Відомство керує 60 підприємствами.

Наприклад, державне підприємство “Чайка” (підпорядковується ДУСі) займається виробництвом молочної і борошняної продукції, виготовленням ковбасних виробів.

В автобазі ДУС десятки авто. За даними Prozzorro, кілька років тому автопарк президента поповнили двома Mersedes S-класу за 10 млн грн. Мільйони гривень також виділяються на обслуговування машин.

Крім того, президенту можуть надати десятки резиденцій, дач і комплексів. “Залісся”, “Синьогора” могли б скласти конкуренцію “Межигір’ю”, де мешкав Янукович. На обслуговування садиб витрачають мільйони гривень щомісяця, пише ЗМІ.