Breaking news

ЗМІ назвали претендентів на голову Бюро економічної безпеки. Серед них – “регіонал”

Бюро економічної безпеки може очолити голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник, колишній міністр фінансів Олександр Данилюк, член Ради Національного банку Василь Горбаль або колишній нардеп Микола Катеринчук. Про це повідомила “Економічна правда”

Конкурс на голову БЕБ проходитиме у декілька етапів. Наразі завершився перший з них подача заявок від кандидатів. Заявок надійшло 59.

Мельника співрозмовники у парламенті називають одним з найбільш вірогідних кандидатів.

Також високі шанси на призначення має ексміністр фінансів Данилюк. На його кандидатурі можуть наполягати міжнародні кредитори України.

Ще один експодатківець, який претендує на посаду Сергій Солодченко. Він виконував обов’язки голови ДФС до призначення на цю посаду Мельника у березні-листопаді 2020 року.

Третій виходець з ДФС, який претендує Володимир Ткаченко. Він очолює Головне управління боротьби з фінансовими злочинами (у якому свого часу встигли попрацювати Мельник і Солодченко).

Серед найімовірніших претендентів на посаду голови БЕБ називали голову парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева. Однак в останній день подачі документів він повідомив, що не братиме участі у конкурсі.

Гетманцев хотів податися на голову Бюро, однак до останнього не отримував погодження на це з Офісу президента. А без підтримки останнього депутат вирішив не брати участі у конкурсі.

Причина у “складних відносинах” голови комітету з керівником ОП Андрієм Єрмаком.

До конкурсної комісії входить дев’ять представників: по три від РНБО, Верховної Ради і Кабінету міністрів. Очолює комісію колишній міністр розвитку економіки, а нині позаштатний радник заступника голови Офісу президента Тимофій Милованов.

До 25 серпня в Україні триватиме аудит фіскальної служби. Після цього відомство ліквідують і створять нову структуру – Бюро економічної безпеки.

У березні президент Володимир Зеленський підписав закон про БЕБ.