Breaking news

Житимемо в карантині, поки не знайдуть вакцину – Шмигаль

Україна житиме в карантинних обмеженнях до тих пір, поки не знайдеться протокол лікування, ліки, вакцина. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Поки що ми бачимо, що і червень, і липень ми проживемо в карантинних обмеженнях. В більших, в менших, але ми від них не відмовимося. Більше того, ми будемо жити в карантинних обмеженнях до тих пір, поки не знайдемо протокол лікування, ліки, вакцину або щось, що зможе нам допомогти управляти летальністю”, сказав прем’єр “Новое время”

“Якщо летальність цієї хвороби (коронавірусна інфекція. – ред.) сьогодні в Україні між 2,5−2,9%, то класичний грип це до 1%, близько 0,8% людей помирає. Тут майже втричі більше. Причому ж є країни, де ця летальність перевищує 10%. Це кожна десята людина це насправді страшно, це катастрофа”, – зауважив Шмигаль.

За його словами, основний принцип “знищити летальність від хвороби”.

“Якщо від хвороби вмирає нуль людей, можна хворіти, це не страшно. Перехворіли, нежить, температура вилікувались, країна живе, працює без обмежень. Звичайно, епідемія неприємно, але не смертельно, як кажуть. Ось це мета. Тобто ми маємо довести країну з найменшими втратами до моменту знаходження ліків”, – сказав прем’єр.

Лише тоді, на його думку, можна повністю зняти карантин “і жити звичайним життям, розвиватись і думати про майбутнє”.

“До цього часу ми живемо в режимі збереження кожного людського життя. І тут вже тоді починаються морально-етичні проблеми, які рівняються з проблемами економічними, і необхідно постійно шукати якийсь баланс, щоб не вгробити економіку. І водночас врятувати якомога більше людських життів, незалежно якого віку, статі, в якому стані знаходиться людина, але це найвища цінність, безумовно”, резюмував Шмигаль.

25 червня Україна встановила новий антирекорд за кількістю інфікованих коронавірусом. За останню добу на Covid-19 захворіли 994 людини.

Загалом від початку епідемії зафіксували 40 008 випадків інфікування. З них 1057 летальних. За останню добу померли 16 людей.