Breaking news

Жодна партія у Раді не пояснила, куди витратила 693 млн грн

Станом на 18 жовтня жодна із представлених у Верховній Раді партій не подала фінансового звіту за 2021 рік.

Про це повідомляє “Слово і діло”

На сайті НАЗК відсутні звіти партій “Голос”, “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина” та ОПЗЖ за перший, другий і третій квартали минулого року.

За законом партії повинні подавати звіти щокварталу, але не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу.

Утім, через пандемію коронавірусу з’явилася законна можливість зволікати із поданням – не пізніше ніж на 40 день після закінчення карантинних заходів.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів, такі заходи діють до 31 грудня.

Враховуючи це, останнім днем подання щоквартальних звітів за 2020 і 2021 роки є 9 лютого.

“Партії могли подавати звіти, як і раніше, не затягуючи. Адже політичне життя не стоїть на місці, партійні офіси працюють, на білбордах та у ЗМІ продовжує з’являтися політична реклама, проводяться вуличні акції та інші заходи.

Але партії не поспішають здавати звіти, хоча рік уже майже закінчився”, ‒ повідомили в НАЗК.

Усі парламентські партії щоквартально отримують кошти із державного бюджету на статутну діяльність: роботу офісів, рекламу, оплату праці своїх волонтерів і регіональних офісів тощо.

За підрахунками Нацагентства, п’ять парламентських партій цьогоріч отримали понад 693 млн грн. Про те, куди витратили ці кошти, вони повинні звітувати щоквартально.