Breaking news

Зеленський звільнив Луценка з посади за відмову видати Цемаха Росії

Ключового свідка у справі про збиття над Донбасом літака Boeing 777 рейсу МН-17 – колишнього терориста ДНР Володимира Цемаха хотіли передати Росії.

Вище керівництво країни “вмовляло” ексгенпрокурора України Юрія Луценко організувати цю операцію, заявив він 4 грудня у Facebook. Він зазначив, що відмовився видавати Цемаха, адже суд щодо збиття боїнга “шлях російського лідера Володимира Путіна до Гаазького трибуналу”.

“Через декілька днів була телефонна розмова з президентом Володимиром Зеленським. У істеричній формі він знову вимагав віддати Цемаха Путіну. Я знову відмовився.
На що Зеленський сказав, що тоді мої дні на посаді – недовгі. Я сказав: скільки їх не є, але до останнього я буду відстоювати необхідність засудження російських терористів і тільки після вироку – організації обміну”, – йдеться у дописі.

За словами Луценка, свідком його розмови з Зеленським був колишній керівник Офісу президента Андрій Богдан.

Спецоперація із вивезення Цемаха з ДНР до Києва була “блискучою”, додав ексгенпрокурор. Завдяки ній і ГПУ, і міжнародна слідча група отримали ключового свідка теракту російської армії проти цивільного літака. Він також оприлюднив фото одного з листів нідерландського прокурора, де вказано, що екстерориста розглядали як свідка, чий допит був “максимально важливим”.