Breaking news

Зеленський заявив, що Кремль з посмішкою сприймає кожний санкційний пакет, який не торкається нафти

Президент Володимир Зеленський записав вечірнє відеозвернення до українців по результатам 47-го дня російського вторгнення.

“Європейський Союз почав обговорювати шостий санкційний пакет проти Росії. Час зробити цей пакет таким, щоб навіть слова про зброю масового ураження з російського боку більше не пролунало. Нафтове ембарго проти Росії обов’язкове. Будь-який новий санкційний пакет проти Росії, який не торкатиметься нафти, буде сприйнятий у Москві з посмішкою”, заявив він, повідомляє.

Росію викреслюють з міжнародних відносин. Вона стає все більш токсичною. Тепер тільки питання часу коли своїми ж діями, своїми ж воєнними злочинами російська армія примусить усіх у світі відмовитися від будь-яких зв’язків з Російською Федерацією.

У північних районах України тривають безпекові роботи – розмінування. Російські війська залишили по собі десятки, якщо не сотні тисяч небезпечних предметів. Наша територія на сьогодні є однією з найбільш забруднених мінами у світі.

“Сьогодні вдень зустрівся на Банковій з експертною групою, що опрацьовує створення спецмеханізму досудового розслідування та судового розгляду всіх воєнних злочинів, скоєних окупантами. Опрацьовуємо юридичний шлях притягнення окупантів до відповідальності, який буде максимально ефективним і настільки швидким, наскільки можливо”, сказав він..

Зеленський провів серію важливих зустрічей і переговорів: звернувся до парламенту та народу Республіки Корея, поспілкувався з премʼєр-міністром Литви Інгрідою Шимоніте, премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте, прем’єр-міністром Норвегії, провів розмову з головою Африканського союзу, Президентом Сенегалу.

Державними нагородами відзначені 187 військовослужбовців Збройних Сил України, 15 бійців Національної гвардії України та шість військовослужбовців Головного управління розвідки. Звання Героя України присвоєно пʼяти військовослужбовцям Збройних Сил України.