Breaking news

Зеленський затвердив стратегію звільнення Криму

Президент Володимир Зеленський затвердив стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої АР Крим та міста Севастополя. Відповідний указ опублікували на сайті Офісу президента.

Згідно з документом, Україна ставить за пріоритети захист прав і свобод людини, порушених внаслідок тимчасової окупації Криму.

“Цей документ визначає комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного та іншого характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації та реінтеграції Криму”,- йдеться в повідомленні.

В Офісі президента наголосили, що Україна розвиває Кримську платформу, як ключовий інструмент для звільнення територій півострову.

“Україна засновує та розвиває Кримську платформу як ключовий зовнішньополітичний інструмент консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію та відновлення територіальної цілісності, подолання наслідків, спричинених тимчасовою окупацією Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя, а також захисту прав та інтересів громадян України”, цитує документ ОП.

Кабінет міністрів має розробити план реалізації стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму.

26 лютого 2021 року Володимир Зеленський підписав указ про запуск Кримської платформи, а також заходів для розвитку й підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав жителів анексованого Криму.

Євросоюз визнав незаконним указ президента Росії Володимира Путіна про внесення більшої частини Криму та Севастополя до списку прикордонних територій РФ, де неросійські громадяни не мають права володіти землею.