Breaking news

Зеленський запитав у Венеціанської комісії, що робити з КСУ

Президент Володимир Зеленський попросив голову Венеціанської комісії Джанні Букіккіо провести експертизу і роз’яснити, яким чином можна уникнути незворотної шкоди антикорупційній реформі після скандальних рішень Конституційного суду України.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Сторони обговорили пошук комплексного рішення для швидкого виходу з конституційної кризи в Україні, зауважують в ОП.

“Треба виробити механізми, які б назавжди усунули можливість будь-якого впливу на суддів КСУ і вдосконалили процедури прийняття рішення суддями. Важливо відновити довіру суспільства до конституційного судочинства. Цю довіру поки повністю зруйновано”, – заявив Зеленський.

Глава держави звернувся до Венеціанської комісії щодо її експертизи в роз’ясненні питань, яким чином уникнути нанесення рішенням КСУ від 27 жовтня незворотної шкоди антикорупційній реформі.

Вони також обговорили напрацювання законопроєктів щодо відновлення покарання за брехню в деклараціях, забезпечення повноцінної роботи НАЗК і НАБУ. Також говорили про проведення комплексної судової реформи, у тому числі – реформування механізму добору суддів, а також Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає покарання за брехню в декларації.

Президент вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду.

Представник президента в КСУ заявив, що президентський законопроєкт забезпечить відновлення суспільної довіри та вирішить кризову ситуацію, до якої призвели дії КСУ.

У Раді Європи назвали законопроєкт Зеленського щодо КСУ – грубим порушенням.