Breaking news

Зеленський викликав обурення фразою про СРСР

Президент Володимир Зеленський заявив, що в радянського режиму були “плюси і мінуси”.

У Польщі на зустрічі з польськими, литовськими, латвійськими і естонськими колегами Зеленський сказав: “Я сам народився в Радянському Союзі. І хочу вам сказати – там були плюси, були мінуси”.

Фраза викликала реакцію користувачів Facebook.

Сатирик Богдан Процишин зобразив Зеленського у піонерському галстуку з трубою.

“Ще один фейл”, “Тупість не має меж”, “Він же школу закінчував вже в незалежній Україні. Що може знати про совок”, “Він ментально совком і залишився”, “Сором”, “Мільйони + по всій Україні над могилами розстріляної української інтелігенції, підприємцями, патріотами, селянами замореними голодом, робітниками виснаженими працею, солдатами використаними як м’ясо”, “Це він президентам окупованих СРСР країн сказав?”, – пишуть користувачі соцмережі.

“Я бачив у совку плюси найчастіше на цвинтарях”, – прокоментував письменник Андрій Бондар.

“А я на місці поляків подарувала б Зеленському книжку “Інший світ. Совєтські записки” поляка Ґустава Герлінґа-Ґрудзінського. Для глибшого ознайомлення з “плюсами і мінусами” радянської системи так би мовити. Могло б пройняти, до речі. Мені здається, нема страшнішої книжки про ҐУЛАҐ”, – написала журналістка Мирослава Барчук.

“ОПУ на замітку. Підібрала усі “плюси” радянського союзу”, – написала журналіста Марина Данилюк-Ярмолаєва і опублікувала фото порожніх прилавків і черг.

У квітні 2015-го Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Зокрема, про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів. Закони забороняють радянську символіку, відкривають архіви радянських спецслужб.