Breaking news

Зеленський: українські підприємства закрилися, бо “недоотримали мільйони” через курс гривні

Українські підприємства “недоотримали мільйони і закрилися через курс гривні, який зберігався у країні останнім часом”, вважає президент Володимир Зеленський.

Про це він заявив у середу на зустрічі з представниками бізнесу в Чернівецькій області, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Я з вами згоден повністю. Те, що мільйони недоотримали підприємства і закрилися через цей курс, – це правда. Ми з цим боролися з самого початку моєї каденції. Всі навколо нас говорили, що у нас незалежний банк. Так, і ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але говорили всім, що як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30, а гривня, ви бачите, яка у нас. Нам говорили, що це ринкові умови, банк незалежний тощо, і ви це прекрасно все знаєте”, – сказав президент.

На думку Зеленського, всі підприємці “прекрасно розуміють” ситуацію навколо глави Національного банку України.

Президент також зазначив, що “довкола вистачає людей, які “допомагають” Україні” і навів як приклад заяву екс-глави Національного банку Валерії Гонтаревої про те, що МВФ потрібно не надавати підтримку Україні, доки не буде призначено незалежного главу Нацбанку.

“Тому ми вас чудово розуміємо, ми знаємо скільки через цей курс українських підприємств просто закрилися, і все інше, і Covid-19. Вийдемо з цієї ситуації, все стабілізуємо, я в цьому впевнений”, – наголосив Зеленський.

Минулого тижня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови Національного банку. Він понад 3 роки очолював фінустанову після керування Валерії Гонтаревої.