Breaking news

Зеленський указом “позакривав роти” Єрмаку і Арестовичу

З офіційними заявами і коментарями щодо зовнішньої політики України та ініціатив міжнародного характеру тепер можуть виступати лише президент, прем’єр-міністр і міністр закордонних справ.

Відповідний указ президент Володимир Зеленський видав 22 грудня.

Міністерство закордонних справ надає роз’яснення щодо зовнішньополітичного курсу України, координує діяльність державних органів у сфері зовнішніх зносин, наглядає за виконанням міжнародних договорів України, надає методичну, консультаційну, інформаційну допомогу держорганам з відповідних питань, сказано в тексті.

Посадові особи і державні органи інформують президента, МЗС про зміст службових контактів з питань, що стосуються реалізації державної політики у сфері зовнішніх зносин, з представниками іноземних держав, міжнародних організацій протягом 10 днів після проведення таких контактів, а в разі одержання особливо важливої інформації – невідкладно.

Листування органів питань зовнішніх відносин, з іноземними державами, міжнародними організаціями, їхніми органами й посадовими особами, акредитованими в Україні іноземними дипломатичними представництвами, консульськими установами, представництвами міжнародних організацій здійснюється через МЗС, крім випадків, передбачених законом або міжнародним договором України.

Участь делегацій і представників України в міжнародних заходах, що проводяться за кордоном, зокрема в рамках міжнародних організацій, передбачає, що керівництво, координацію і контроль за цим здійснює керівник закордонної дипломатичної установи України.