Breaking news

Зеленський підписав закон про національний спротив і збільшення армії

Президент Володимир Зеленський під час заходів з нагоди Дня Сил спеціальних операцій підписав закони “Про основи національного спротиву” і зміни до закону “Про чисельність Збройних Сил України”. Про це у четвер повідомив сайт глави держави.

“Ці закони мають безпосередній стосунок до Сил спеціальних операцій, які отримують важелі для розбудови руху опору, зможуть поповнити свої лави новими фахівцями й надалі посилювати свій внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави.

І я з радістю підписую ці два важливі для нас, для України, для нашої героїчної армії закони саме тут, саме в цей важливий, ваш професійний день”, сказав Зеленський до воїнів-спецпризначенців.

“Створення системи національного спротиву в Україні є потужним сигналом усім, що наша країна оборонятиметься, не допустить подій 2014 року і що захист України для нас це всенародна справа”, – заявив президент.

Закон “Про основи національного спротиву” передбачає комплекс важливих заходів для розвитку територіальної оборони і руху опору, впровадження системи підготовки населення до національного спротиву.

Також документ дає змогу в разі потреби залучити все населення України до захисту країни і своєї родини.

“Заходи національного спротиву здійснюватимуться як на підконтрольній, так і на тимчасово окупованих територіях нашої держави”, сказав Зеленський.

Закони про збільшення чисельності Збройних сил України та основи національного спротиву Верховна Рада ухвалила 16 липня. ЗСУ збільшують на 11 тис. осіб до 261 тис, з яких 215 тис. будуть військовослужбовцями

Восьмий рік триває агресія РФ проти України. 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія захопила райони Донецької та Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації.