Breaking news

Зеленський може зіпсувати стосунки із Байденом і МВФ: експерт назвав причину

Президент Володимир Зеленський дав особисті гарантії президенту США Джо Байдену швидко провести конкурс на посаду керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури. Затягування оголошення результатів це порушення обіцянки головному союзнику. Про це розповів Михайло Жернаков, голова правління Фундації DEJURE, юрист.

“У нас немає керівника САП, тому немає ефективної боротьби з корупцією вже півтора року. А це політичні обіцянки президента. Це наші міжнародні зобов’язання. Зеленський особисто гарантував Джо Байдену обрати керівника САП швидко. А тепер перед обличчям російської агресії порушуємо обіцянки головному союзнику. Це межує з державною зрадою”, говорить Жернаков.

Те, як затягують цей конкурс, плювок в обличчя Байдену, каже юрист.

“Жодних прогнозів дати вже не можна бо ти думав, що такі речі неможливі, а вони трапляються в прямому ефірі. Можливий зрив конкурсу, скасування через Окружний адміністративний суд Києва”, розповідає Жернаков.

“Українська влада втратила свого фаворита на цьому конкурсі Андрія Костіна, якого “викинули” міжнародні експерти. А Олександр Клименко фактично виграв, бо всі бали оголосили. І влада боїться Клименка на цій посаді саме тому, що він незалежний. Він може дати хід справам, які загрожують керівній еліті. Тому цей конкурс триває півтора року. А інші минають за кілька годин”, говорить юрист.

Те, що відбувається із конкурсом, суперечить його головній ідеї, наголошує юрист.

“Ідея в тому, щоб незалежні члени комісії, міжнародні експерти обирали керівника САП. Щоб вони обрали людину, яка не зважатиме на політичну кон’юнктуру”, каже Жернаков.