Breaking news

Зеленський 20 днів не підписує санкції проти Януковича, про які сам заявляв

Президент Володимир Зеленський досі не ввів в дію санкції проти Віктора Януковича, а також чиновників і бізнесменів часів його президентства, ініційовані Радою нацбезпеки і оборони ще 19 березня, пише “Українська правда”

Рішення РНБО вводяться в дію указами президента.

В Офісе президента відповіли, що 23 березня зареєстрували проєкт указу, що надійшов з РНБО. Документ передали на підпис президенту.

Однак в Раді нацбезпеки зазначили, станом на 5 квітня (день, коли відомство готувало відповідь на запит) рішення не було введено в дію.

Станом на 8 квітня указ, який мав би підписати Зеленський, досі відсутній на сайті президента.

Видання просило повідомити про причини непідписання, однак Офіс президента залишив це запитання без відповіді.

19 березня РНБО запровадила санкції проти позбавленого звання президента Віктора Януковича, колишніх прем’єр-міністра Миколи Азарова, генерального прокурора Віктора Пшонки, Сергія Курченка та інших. Загалом 29 осіб.

“Ми очікуємо та підтримуємо запровадження санкцій щодо окремих осіб з боку Європи, США або інших міжнародних партнерів, тому це рішення РНБО можна описати двома словами: логічно. І дивно. Логічно, що й Україна запроваджує такі санкції. І дивно, що це не робили, починаючи з 2014 року”, – заявляв Зеленський у відеозверненні того ж дня.