Breaking news

Заяву на Порошенка про незаконність Томоса подав Філарет – ЗМІ

У Державному бюро розслідувань заявляють, що не планували ставити під сумнів легітимність створення Православної церкви України, а справу стосовно п’ятого президента Петра Порошенка відкрили ще 2019-го року за заявою предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на джерело в ДБР.

А заяву Порошенка про відкриття справи щодо отримання Томосу вважають необгрунтованою.

“Справа відкрита в листопаді 2019 року СБУ за заявою Філарета. Його мотив, це претензії до керівництва держави в першу чергу через те, що гроші, які отримувала УПЦ КП в першу чергу від своїх іноземних представництв, після створення ПЦУ сплачуються в Константинополь. З боку Петра Порошенка це піар хід, ми не плануємо грати на темі релігії та втручатися у діяльність ПЦУ, а також ставити під сумнів легітимність її створення”, – наводить видання слова поінформованого співрозмовника.

Нагадаємо, 18 червня перед початком судового засідання щодо обрання запобіжного заходу в справі про можливе незаконне призначення голови Служби зовнішньої розвідки п’ятий президент Петро Порошенко заявив, що проти нього порушили справу через “розпалювання релігійної ворожнечі” за фактом отримання Томосу українською автокефальною церквою.