Breaking news

Завтра почнуть відбирати керівника САП

Конкурсна комісія почне відбирати керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з 25 січня. Про це повідомила громадська організація Центр протидії корупції

19 і 20 січня відбулися засідання Комісії з відбору керівника САП, яка вирішила розпочати конкурс з наступного понеділка.

Конкурс включатиме стандартні етапи з тестування на знання законодавства, практичні завдання, тестування на поліграфі і психологічне дослідження, співбесіду.

Рішення щодо кожного кандидати буде ухвалюватися 7 голосами в Комісії за формулою 5+2. З яких щонайменше 2 голоси квота Ради прокурорів (тобто міжнародні експерти) і щонайменше 5 голосів від представників Верховної Ради.

“Оголошення конкурсу означає запуск процесу відбору ключового антикорупційного прокурора. Найголовнішим запобіжником в цьому процесі буде те, що кандидат зможе йти далі, лише якщо матиме підтримку визнаних міжнародних експертів. А це фактично унеможливлює перемогу кандидатів з необґрунтованими статками або очевидно недоброчесними рішеннями у минулій практиці”, каже голова ЦПК Віталій Шабунін.

У серпні минулого року Назар Холодницький написав заяву про звільнення з посади керівника САП. Він пропрацював понад 4 роки.

В Європарламенті заявили про загрозу для безвізового режиму з ЄС у зв’язку з проблемною процедурою обрання керівника САП.