Breaking news

Завтра може бути кінець судової реформи – Шабунін

Завтра Комітет Верховної Ради під керівництвом народного депутата від “Слуги народу” Андрія Костіна може погодити законопроєкт, яким перекреслять судову реформу. Про це заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін у Facebook

Громадський активіст заявив, що “слуга” підставляє президента України Володимира Зеленського напередодні візиту держсекретаря США.

За словами Шабуніна, у законопроєкті №3711-д збираються “забетонувати” визначальний вплив діючої Вищої ради правосуддя на обрання Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Законопроєкт готують до другого читання.

“Це буде кінцем судової реформи обіцяної Зеленським, яку, нагадаю, США і ЄС неодноразово визначали ключовою для подальшої підтримки України”, – заявив голова ЦПК.

Шабунін зауважив, що в законопроєкті щодо формування ВККС можуть залишити норми, які “віддають процес в руки судової мафії”, а “міжнародні (незалежні) експерти не матимуть обіцяний Зеленським визначальний голос”.

9 березня громадськість виходила на акцію “Ні з’їзду суддівської нечесті” до столичного “Президент готелю”, де проходив з’їзд суддів. Там обирали членів Вищої ради правосуддя і суддю Конституційного суду.