Breaking news

“Запам’яталися бійки, а не якість законів”: нардеп розкритикував “слуг” у Раді

Монобільшість “слуг народу” у Верховній Раді приймає дрібні неконфліктні законопроєкти. Замість того, щоб братися за складні, але потрібні документи. Зокрема, ті, які обговорювали президенти України Володимир Зеленський та США Джозеф Байден. Про це розповів народний депутат від “Голосу” Ярослав Юрчишин.

“У Раді зараз не турборежим. Є неконфліктні технічні дрібні законопроєкти, які легко проходять зал. Їх треба розглядати. Але ситуація з економікою дуже складна, тому треба приймати не тільки прості проєкти, а необхідні. Зміни до бюджетного кодексу, зміни до податкового кодексу, які допомогли би після коронокризи громадянам та бізнесу адаптовуватися”, говорить нардеп.

Найбільша проблема жодну з ініціатив, які обговорювали на зустрічі Зеленського і Байдена, не поставили на голосування, каже Юрчишин. Додає: “Немає політичної волі. Закон про службу безпеки на завершальній стадії. Закон про нову процедуру для обрання директора НАБУ, ряд інших є в парламенті. Але їх не виносять на голосування. Це страх не мати голосів чи тактика затягування прийняття рішень. Сподіваються, що ближче до кризового періоду партнери будуть поступливіші. Все це ризиковано. Робить нас недоговороздатними”.

Єдиний законопроєкт, прийнятий минулого тижня, який вартує уваги про індустріальні парки, розповідає Юрчишин. “Це про спеціальну процедуру розвитку українського бізнесу. У нас це поняття довгий час було девальвованим, бо ним прикривалися так звані внутрішні офшорні зони. Але система територій пріоритетного розвитку або створення спеціальних умов для інвесторів працює по всій Європі і залучає кошти, створює робочі місця”, уточнює нардеп.

Додає: “Решта не сказати, що не важливі проєкти. Були питання медицини, освіти. Але вони технічні. Цей тиждень більше запам’ятався тим, як Микола Тищенко намагався завадити Гео Леросу виступати. А не якістю законодавчої роботи”.

Депутати як і все суспільство стали менш дисциплінованими щодо заходів запобігання коронавірусній інфекції, розповідає депутат. Додає: “Мало людей в масках. Більшість депутатів вакцинувалися. Але спікер, який не пішов на вакцинацію, заховорів і створив додатків ризики. По процедурних монетах нічого не змінилося. Вносять переважно законопроєкти монобільшості, дивні пріоритети замість того, щоб розглядати звіт ТСК, яка уповноважена у розслідуванні справи “вагнерівців”, розглядають звіт ТСК по Укрзалізниці. І там можна побачити додаткові схеми для корупції. Все залишилося як є, але ставлення до санітарних норм суттєво послабилося”.