Breaking news

Заміна Польщі: українські заробітчани знайшли новий “рай”, десятки тисяч вже виїхали

В 2017 році офіційно за кордоном працевлаштувалися близько 84 тисяч українців, всього ж на заробітках знаходяться близько 3,2 мільйонів громадян України

У минулому році понад 17 тисяч українців влаштувалися на роботу на Кіпрі – більше, ніж в будь-якій іншій країні. Про це повідомили у Мінсоцполітики.

“Найбільшими потоки трудових міграцій були на Кіпр (17,8 тис. осіб), до Польщі (12,4 тис. осіб), Німеччини (9,2 тис. осіб), Великобританії (8,1 тис. осіб), Греції (6,3 тис. осіб), Панами (2,8 тис. осіб), США (2,6 тис. осіб), Нідерландів (2,6 тис. осіб)”, – сказано в повідомленні.

У Мінсоцполітики також зазначили, що серед працевлаштованих за кордоном громадян України в 2017 році третина раніше працювали на транспорті, 10% – у переробній промисловості і 10% – на будівництві.

заробітчани українці в польщі

В цілому в 2017 році 83,8 тис. українських громадян України були працевлаштовані за кордоном суб’єктами господарювання, які мають відповідну ліцензію Мінсоцполітики на посередництво.

У той же час у відомстві зазначили, що наведені дані характеризують лише окрему частину ринку праці, адже більшість наших співвітчизників знаходять роботу за кордоном без посередників”.

Як передавала Politeka, українська заробітчанка поїхала в Польщу і на все життя залишилася інвалідом. Українка Олена Романенко, мешканка Луцька, поїхала на заробітки в Польщу. Довгий час не могла знайти роботу, потім влаштувалася в пральню в селищі Любонь біля Познані. Коли одне з простирадел затягнуло в агрегат, Олена кинулася витягувати білизну, але пральна машина затягла її руку.

заробітчани

Хвилин через 15-20 приїхали рятувальники. Вони хотіли розрізати пральну машину болгаркою, щоб звільнити Олену, але господар пральні категорично заборонив їм це робити, посилаючись на те, що він вже викликав майстрів, ті приїдуть і кваліфіковано розберуть апарат, не зламавши його. У результаті рука дівчини пробула затиснутою близько години, довелося робити ампутацію.

джерело