Breaking news

Заміна для Меркель: хто така Аннегрет Крамп-Карренбауер і як вона ставиться до Росії

Німецька партія «Християнсько-демократичний союз» (ХДС) обрала нового голову

Ангелу Меркель, що займала цей пост 18 років, змінить Аннегрет Крамп-Карренбауер. Таке рішення було прийнято на з’їзді партії в Гамбурзі в п’ятницю, 7 грудня.

Генсек партії і колишній прем’єр-міністр землі Саар в боротьбі за посаду обійшла екс-главу фракції ХДС і Християнсько-соціального союзу (ХСС) в бундестазі Фрідріха Мерца. Вони отримали 517 і 482 голоси відповідно. Кандидатура третього з основних претендентів — міністра охорони здоров’я Йенса Шпана — відпала після першого раунду голосування.

Крамп-Карренбауер відрізняється жорсткою позицією по відношенню до Росії. Після інциденту в Керченській протоці вона висловилася за те, щоб закрити порти західних країн для російських кораблів з Азовського моря, поки Росія «блокує» вхід до нього українських кораблів.

Крамп-Карренбауэр

56-річна політик виросла в консервативній католицькій родині. Вступила в ХДС в 1981 році. З 1984 року вивчала політичні науки і юриспруденцію в Трірському і Саарському університетах.

У 2000-2007 роках Крамп-Карренбауер посідала пост міністра внутрішніх справ, сім’ї, прав жінок і спорту в уряді Саару, пізніше міністра освіти, сім’ї, прав жінок і культури. У 2009-2011 роках Крамп-Карренбауер служила міністром праці, сім’ї, з соціальних питань, профілактики та спорту. На з’їзді ХДС 26 лютого 2018 року в Берліні Аннегрет Крамп-Карренбауер була обрана Генеральним секретарем партії.

Крамп-Карренбауэр

Одружена з інженером Гельмутом Карренбауером, має трьох дітей.

Раніше 7 грудня Меркель у своїй останній промові на посаді голови ХДС заявила, що «настав час відкрити нову главу». Вона зазначила, що будувати майбутнє можна лише з упевненістю в душі, але ніяк не з образами розбратом, і закликала демократів об’єднатися, наводить її слова Zeit. Промова викликала бурхливі овації, що тривали дев’ять хвилин, деякі делегати проводжали Меркель зі сльозами на очах.

Джерело