Breaking news

Закон про референдум можуть прийняти до кінця 2020-го

Нардеп від “Слуги народу” Олександр Качура впевнений, що закон про референдум можуть прийняти вже до кінця 2020 року.

“Зараз Венеційська комісія висловила свої зауваження, ми вносимо необхідні зміни між першим та другим читанням, і на друге читання виносимо до зали. І, я думаю, що з наступного року народ України вже буде мати прямий інструмент народовладдя через референдум”, – заявив Качура в інтерв’ю Радіо Свобода.

На думку нардепа, Верховна Рада дещо затягнула з ухваленням цього законопроєкту, адже на початку роботи “слуги народу” обіцяли, що він буде проголосований одним із перших. Водночас пояснив це тим, що над текстом документу увесь цей час намагалися ґрунтовно працювати.

“Однією з норм законопроєкту є те, що в разі його погодження він зможе надати громадянам право скасовувати закони за результатами референдуму. Це дуже дискусійне питання було, ми кілька разів з цього приводу збиралися, сварилися, обговорювали, потім знову сварилися, потім шукали компромісний варіант”, – сказав нардеп.

Згідно з Конституцією, народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії. Всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України або президентом. При цьому референдуми стосовно законопороєктів з питань податків, бюджету та амністії неможливі. Окремих законів, які регулюють проведення референдуму, в Україні зараз немає.