Breaking news

Захмарне подорожчання проїзду в Києві: КМДА зробила заяву

Рішення про підвищення вартості проїзду в Києві ухвалять після аналізу відповідних розрахунків.

Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник

За його словами, звернення Київського метрополітену й Київпастрансу передадуть у департамент транспорту й департамент економіки, який і проведе відповідний аналіз.

“Після цього буде ухвалюватися рішення. Саме зміна тарифів є досить тривалою – це процес двох – трьох місяців мінімум”, – сказав Поворозник в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Процес обговорення підняття вартості проїзду буде публічним, а рішення ухвалюватимуть, зважаючи на думку містян, запевняє чиновник.

Київський метрополітен і Київпастранс звернулися до столичної влади з проханням підтримати їх у час пандемії – виділити кошти з бюджету чи переглянути тарифи на проїзд. У метрополітені кажуть, що пасажиропотік значно упав. Працівники недоторимують зарплату. За розрахунками, обґрунтована ціна поїздки – 21 грн.

У Київпастрансі заявили, що їх перевезення впали на 39,9%. Водночас тарифи на електроенергію підвищилися в 1,2 раза, а мінімальна зарплата – в 1,75 раза. За їхніми розрахунками, економічно обґрунтовані тарифи на 2021 рік – 25,18 грн на проїзд наземними видами транспорту і 78,9 грн – на проїзд міською електричкою.