Breaking news

“Захід дав зрозуміти Путіну, що він сильний. І тепер маємо наслідки” – ексміністр оборони Грузії

Європа свого часу дала зрозуміти президенту Російської Федерації Володимиру Путіну, що він нібито має силу. До Росії ставилися лояльно через нафту і газу, які купували. Це призвело до сьогоднішніх наслідків, розповідає в коментарі ексміністр оборони Грузії Іраклій Окруашвілі. Він воює проти Росії в Іноземному легіоні України.

“Нас не почув Захід 2008-го, коли Росія вторглася в Грузію. Тепер Захід платить за те, що не зробив висновки з того, що відбулося в нашій країні тоді.

Але треба відокремити політику й підхід США та Британії від континентальної Європи. Континентальна Європа лояльно ставилася тоді й зараз до Росії. Не знаю, як вони пояснюють це своїм громадянам прагматизмом, економічними інтересами газ і нафту отримують дешевше від Росії? Багато аргументів можна навести. Якщо б вони раніше зробили запобіжні заходи і санкції, і допомога Збройним силам України, можливо, цього не сталося б. Вони дали зрозуміти Путіну, що він сильний. І тепер маємо наслідки. Франція і Німеччина можуть намагатися послабити напруженість Росії із Заходом. Але ніхто із цим не миритиметься, якщо Росія не піде з України”, – говорить Окруашвілі.

Попри всю лояльність деяких європейських країна, війна може стати причиною розвалу РФ, вважає ексміністр.

“Наслідки, які ця війна ще принесе їм за кілька місяців, внутрішньополітична і економічна ситуація, усвідомлення російського суспільства, що вони програли. Бо те, що їхні новини передають, це одне, а реальність інша. Вони отримають 15 чи 20 тисяч “вантажів 200″, життя здорожчає на 300 чи 400 відсотків, уже не можуть знімати гроші з карток. Висновки призведуть до того, що або політична еліта здогадається змінити Путіна, або окремі регіони почнуть налагоджувати своє життя по-іншому”, – говорить доброволець.

Україні не варто розраховувати на зміну режиму в РФ, додає Окруашвілі:

“Нове керівництво РФ лише тимчасово провадитиме іншу політику щодо України. Але щойно вийдуть із кризи, усе повториться”.