Breaking news

Заарештованого Семена Семенченка залишили під вартою

Київський апеляційний суд не задовольнив скаргу адвокатів екснардепа Семена Семенченка, підозрюваного у створенні “приватної військової компанії”. Його залишили під вартою в СІЗО.

В одній із перерв підозрюваний назвав справу політично вмотивованою, пише “Суспільне”. Запобіжний захід тримання під вартою без альтернативи внесення застави триватиме до 24 травня.

“У підозрі йдеться, що Семенченко керує незаконним військовим формуванням, але підтверджень цьому немає. Також суддя не взяв до уваги, що організація “Донкорп Україна” та добровольчий батальйон “Донбас” створені в законний спосіб. Семенченко ніде не значиться ні керівником, ні бенефіціаром цих підприємств”, – сказав адвокат Владислав Добош.

Прокурор спростував слова адвоката, назвавши діяльність такого формування незаконною на території України. З цієї причини правоохоронні органи не могли надати дозвіл на створення такого формування.

“Допитуючи свідків, ми дізналися, де зберігається зброя. Встановлено, що за кілька днів до проведення обшуків її вивезли з бази”, – зазначив прокурор.

24 березня СБУ повідомила, що Семен Семенченко й Євген Шевченко створили незаконне збройне формування – “приватну військову компанію”. “ПВК” нібито займалася “ввезенням поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з РФ, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами”.

26 березня суд обрав Семенченку запобіжний захід у цій справі. Його відправили під арешт на 2 місяці без права внесення застави.

27 березня Семенченка госпіталізували.