Breaking news

За рішенням КСУ стоять російські маріонетки та олігархи, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що за скандальним рішенням Конституційного суду і іншими атаками на антикорупційну реформу, стоять “російські маріонетки і олігархи”.

Про це він написав у своїй статті “Не можна дозволяти українським судам викидати антикорупційні здобутки” для видання Financial Times. На думку політика, “російські маріонетки та деякі українські олігархи”, які відчувають загрозу через діяльність антикорупційних органів, причетні до скандалу з Конституційним судом України.

“Вони виступають проти інтеграції в Євросоюз та НАТО, співпраці України з Міжнародним валютним фондом та суспільства, де діють правила, від яких виграють 99 відсотків, а не лише 1 відсоток”, – написав Зеленський.

Зеленський наголосив, що зараз на Україну нападають не лише на кордонах, а й “у центрі демократичних інституцій”, але Україна буде чинити опір.
Президент додав, що “ніколи не дозволить цим темним силам досягти успіху в своїй спробі контрреволюції”.

27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства, хоча конституційність ще низки положень вивчатиметься далі.

Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

В Європейському союзі вважають, що це рішення КС може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Через це рішення КС президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони 29 жовтня.