Breaking news

Європейська поліція розпочинає спецоперацію з розшуку підсанкційних російських активів

Європейське поліцейське управління розпочало операцію “Оскар” для підтримки фінансових розслідувань щодо активів, які належать фізичним та юридичним особам, підданим санкціям у зв’язку з російським вторгненням в Україну.

Операція триватиме щонайменше рік і буде спрямована на підтримку кримінальних розслідувань державами-членами ЄС щодо обходу обмежень в торгово-економічній сфері, йдеться на сайті.

“Відомство централізує та аналізуватиме всю інформацію, надану в рамках цієї операції, для виявлення міжнародних зв’язків, злочинних груп і підозрюваних, а також нових тенденцій та моделей злочинності. Європол також надаватиме індивідуальну аналітичну підтримку розслідуванням, а також оперативну координацію, криміналістичну та технічну експертизу, фінансову підтримку відповідним національним органам”, – уточнюють в повідомленні.

Проведення операції ініціював Європейський центр фінансової та економічної злочинності, в її рамках йтиметься також про обмін інформацією та розвідувальними даними між партнерами.

Євроюст зі свого боку має зміцнюватиме співпрацю між національними слідчими та судовими органами.