Breaking news

Єврокомісія має намір спростити процедуру конфіскації російських активів – Reuters

Європейська комісія пропонує спростити процедуру вилучення активів, пов’язаних із серйозною злочинною діяльністю.

Активи будуть конфісковувати у тих, хто ухиляється від санкцій ЄС проти Росії, пише Reuters із посиланням на проєкт документу, що опинився в розпорядження редакції.

Пропозиція спрямована на усунення недоліку ЄС щодо відсутності в багатьох країнах достатньо надійної правової бази для конфіскації активів, отриманих у результаті незаконної діяльності. Це буде ліквідовано за рахунок створення спільної правової бази.

Нові правила стосуються тероризму, участі в злочинній організації, торгівлі людьми, відмивання грошей, а також порушення санкцій Євросоюзу. Згідно з окремою пропозицією, останнє вважатимуть злочином на всій території Європейського Союзу.

Зазвичай для конфіскації активів необхідне винесення обвинувального вироку. Однак проєкт дозволить у деяких випадках вилучати активи ще на етапі проведення розслідування щодо людей, підозрюваних у злочинній діяльності. Також тоді, коли підозрювані передають активи третім особам, у тому числі членам родини.

За словами представників ЄС, реєстрація активів на інше ім’я або їх передача це одна з головних перешкод у застосуванні санкцій проти росіян.