Breaking news

“ЄС” нарощує підтримку. В другому турі Зеленський і Порошенко – Центр Разумкова

Партія “Європейська Солідарність” з минулих парламентських виборів наростила свою електоральну підтримку у 2,5 рази.

Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, за партію “Слуга народу” готові віддати свій голос 28% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме. За партію “Європейська Солідарність” готові віддати свій голос 21%, за партію “Опозиційна платформа За життя” 16,5%, ВО “Батьківщина” 8%, партію “Сила і честь” 5%, ВО “Свобода” 4%, партію “Голос” 3%, “Партію Шарія” 2%, партію “За майбутнє” 2%, партію “Громадянська позиція” 2%, Радикальну партію Олега Ляшка 2%, партію “Українська стратегія Гройсмана” 2%, партію “Наш край” 1%, за партії “Пропозиція”, “Опозиційний блок”, “Перемога Пальчевського” менше 1% опитаних.

Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би Володимир Зеленський (31% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). За Петра Порошенка мають намір проголосувати 21%, за Ю. Бойка 17%, за Ю.Тимошенко 8%, за І. Смешка 6%, за Р. Кошулинського 3%, за О.Ляшка 2%, за О. Вілкула 1%.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 30 жовтня по 5 листопада 2020 року методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Було опитано 2020 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Опитування проводилося в рамках проекту “Партійна система України після 2019 року: ключові особливості та перспективи подальшого розвитку”, що здійснюється Центром Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні.