Breaking news

Янукович розколов Україну на “три сорти” – показали виставку чорного піару

Президентська кампанія 2004 року була однією з найбрудніших, повідомляють на віртуальній виставці політичної агітації “Хроніки чорного піару в Україні” від руху “Чесно”. Показали фотографії реклами від виборів в 1990-х роках і до сьогодні.

Технологи президента-утікача Віктора Януковича розкололи країну на “три сорти” – публікували буклети із таким поділом. Так нібито не країну дивилися із “помаранчевого” табору. Через 10 років там, де технологи малювали 3 сорт – в тому числі, це Донецькі та Луганські області, держава зіштовхнулася із російсько-українською війною.

Політтехнологи Януковича асоціювали “помаранчевих” з агресією та насильством, а проросійського лідера показали “рятівником і захисником жителів Півдня і Сходу”. У 2012-му стали популярними меми, спрямовані проти самого Януковича – його і родину зображували на руках із беззубими безхатьками в образі дітей.

“У гонитві за перемогою, технологи, які працюють на політиків, вдаються до прийомів фейкової соціології або просто поширюють фейки про своїх опонентів. “Чорнуху” вкидають в останні дні виборчої кампанії, щоб у конкурента не було шансів спростувати інформацію і донести спростування до виборця. Але навіть фейки не є найгіршим проявом чорного піару. Деякі технологи готові створювати образи, які нищать суверенітет держави або карбують жахливі стереотипи”, розповідає про виставку координаторка Музею агітації та політичного трешу Оксана Галькевич.

Остання президентська кампанія не була винятком з таких технологій, говорить Галькевич. Продовжує: “При чому з боку обох головних конкурентів. Тоді поширювали листівки, що за умови виграшу Володимира Зеленського втратимо безвіз, якщо виграє Петро Порошенко продовжиться війна. Наслідки кампанії, яка була спрямована на жорстку поляризацію електорату можна бачити і досі, коли два табори прихильників з’ясовують стосунки у соцмережах. Тимчасова вигода несе неспівмірну шкоду суспільству, яка особливо в часи війни має бути єдиним і стійким”.

Частина чорного піару може бути спрямована на поглиблення стереотипів, зокрема гендерних, нагадали у “ЧЕСНО”. Продемонстрували фото з головою ВО “Батьківщина” Юлією Тимошенко, де у 2006-му на листівці її зобразили як “головного спонсора” фірми засобів для гігієни менструального циклу Kotex. Слоганом написали: “Після клімаксу життя тільки починаться”.

Виставка “Хроніки чорного піару” вже п’ята в Музеї агітації та політичного трешу. Цікаві фото зразки агітації організатори просять надсилати на пошту проєкту [email protected]

Серед політиків, за яких опитані українці не стали б голосувати, 46% назвали п’ятого президента України Петра Порошенка. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 23-25 липня. 36% не проголосували б за Юлію Тимошенко, 34% Юрія Бойка, 29% Володимира Зеленського, 26% Олега Ляшка. Кожен п’ятий з опитаних не проголосував би за жодних обставин за Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока.