Breaking news

Які прострочені продукти можна їсти без шкоди для здоров’я

За кордоном продукти, у яких закінчився термін придатності, продають у спеціальних магазинах з уцінкою. В Україні такі товари збувають нелегально і потайки

Молоко
Молоко відрізняється ступенем обробки. Пастеризоване зберігається недовго, якщо запах вас не влаштовує, а смак здається гіркуватим або кислуватим, краще від нього відмовитися. Таке молоко може зіпсуватися навіть раніше терміну, якщо порушити умови його зберігання.
Зовсім інша ситуація з ультрапастеризоване молоко, воно може зберігатися майже вічність, навіть відкрите, але в холодильнику.

Сир
Цвіль, яка утворилася на твердому сирі, дійсно можна обрізати. Вона не поширюється дуже швидко і не може проникнути глибоко. А ось з м’яким сиром цей фокус не пройде. Викидайте без жалю, якщо помітите цвіль.

сыр

Йогурт
На йогуртах вказують дату, до якої в них буде зберігатися стандартна кількість корисних мікроогранізмов. Якщо не встигли розкрити упаковку і з’їсти йогурт, у вас ще є тиждень на це. А ось у відкритій упаковці йогурт краще не зберігати.

Хліб
Щоб хліб довше не черствів і не пліснявів, його краще зберігати в холодильнику. Якщо помітите цвіль, викидайте і ні про що не шкодуйте.

хлеб

Овочі, зелень і фрукти
Злегка зів’ялі овочі та зелень цілком можна їсти, але бажано не в свіжому вигляді, а після термічної обробки. На фрукти просто подивіться, злегка пом’яті боки можна обрізати, а решту з’їсти. До речі, якщо шкурка банана повністю висохла і покорічневела, це означає, що банан нарешті повністю дозрів. Якщо ви очистите його, побачите, який він білий і апетитний всередині.

Макарони і крупи
Єдине, що може статися з бакалійними продуктами, – вони стануть не такими смачними. Тому їх абсолютно точно можна купувати про запас по акції і не боятися, що доведеться викидати.

Заморожені суміші
Зберігаються так само довго, але з часом можуть втратити смак.

Солодощі
Шоколад може з часом “посивіти”, але це не означає, що він зіпсувався. Це всього лише виступило на поверхню масло какао і кристалізувалося. Сухе печиво також може довго зберігатися, а ось від всіх виробів з кремом і сиром краще відмовитися. Їх термін зберігання мінімальний.