Breaking news

“Які футболки носити” – Росія живе українським політичним дискурсом

Російська влада стурбована низьким рейтингом напередодні виборів. Тому загострює увагу на подіях в Україні. Реакція РФ на законопроект президента Володимира Зеленського, який виключає росіян з переліку корінних народів України, гра на публіку. Про це Gazeta.ua розповів політолог Олег Саакян.

“Цей закон жодним чином не вплине на ситуацію в Україні, каже він. Росіяни в принципі не можуть бути корінним народом України. Вони взагалі перебувають у пікантному становищі. Росія не є національною державою вона являє собою федерацію всіх корінних народів, що проживають на її теренах. Це внутрішня проблема Росії яким чином забезпечувати права саме росіян. Поданий Зеленським законопроект визначає корінними ті народи, що не мають материнської держави кримські татари, караїми, кипчаки. Туди не підпадають греки чи вірмени, попри те що вони живуть тут уже кілька століть і мають великі громади. Те саме стосується і росіян”.

Росія критикуватиме будь-які наші дії чи навіть бездіяльність, впевнений політолог.

“Обурення з боку Росії не стихає протягом останніх семи років. Це пояснюється тим, що чинна російсько-українська війна насправді не українська визвольна війна, а російська війна за незалежність від історичного спадку. Просто цю незалежність вони намагаються здобути через знищення України. Тому коли Україна стверджує свою самобутність, своє право на історичну спадщину Русі це одразу сприймається як наступ на Росію, як порушення її інтересів. Бо ж це руйнує її імперські міфи. Саме тому найбільша країна світу весь час живе українським політичним дискурсом навіть коментує, які футболки носить українська збірна. Чимала частина російського суспільства сприймає Київ, звідки пішла Русь, як власну столицю, тому так бурхливо реагує на події у своїй метрополії”.

Погрозлива російська риторика спрямована найперше на власних громадян, стверджує Олег Саакян.

“В РФ на носі вибори, до яких Путін і “Єдина Росія” приходять далеко не з найкращим рейтингом. Взагалі в російському арсеналі не залишилося жодного інструмента, який би вони не використали для тиску на Україну. Лишається тільки частіше і глибше використовувати всі наявні інструменти. На фронті час від час використовують військовий інструмент проводять ескалацію. Економічно РФ і так тисне на Україну. Вона може заблокувати поставки вуглеводнів, від яких залежна Україна. Або посилити диверсійну діяльність всередині нашої країни, яку ми так само спостерігаємо всі ці роки. Питання в політичній стійкості України наскільки ми готові до подібних викликів. Не думаю, що існують якісь несподівані кроки, на які Росія піде після ухвалення цього закону. Те, що вона робить зараз це гра на публіку”, підсумовує він.

Путін порівняв законопроект глави української держави Володимира Зеленського “Про корінні народи України” з “ідеями нацистської Німеччини”. На його переконання, Україна “виникла як породження радянського періоду”. Він вважає, що міжнародні організації не будуть реагувати на український законопроект про корінні народи, оскільки Україна розглядають в світі як антипод Росії і вважають за краще її не чіпати.