Breaking news

“Вже ніхто не збирається це робити на паперах” – академік про майбутній перепис

Майбутній перепис населення в Україні робитимуть онлайн. Про це сказала директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи, академік Елла Лібанова в інтерв’ю “Українська правда”

“Вже ніхто не збирається проводити перепис на паперах. Передбачається, що частина людей буде самостійно реєструватися через інтернет. Для цього потрібні гаджети: планшет, комп’ютер, смартфон. Реєструватися можна буде онлайн або будуть зроблені спеціальні дільниці, де допоможуть це зробити.

Фізично потрібна величезна кількість обладнання. Продукція Apple високої якості, коштує дорого. Якщо корпорація допоможе якимось чином Україні це буде чудово. Мова не йде про програмне забезпечення, воно вже фактично є, створене в Україні.

Держстат оцінював перепис у 5 мільярдів гривень. Але я дуже прошу всіх, хто питає про гроші, зрозуміти, що планшети, техніка, яку закуплять, не одноразовий папір. Її передадуть до шкіл, лікарень, щоб далі використовувати”, – сказала науковець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раніше українці хотіли стабільності. Тепер вимагають змін – соціолог

Перепис потрібен для того, щоб, щоб розуміти, хто живе в Україні, пояснює Елла Лібанова.

“По-друге, хто на якій території України живе, тому що система бюджетування пов’язана з чисельністю населення місцевої громади.

Але це одне малесеньке питання в переліку питань, відповіді на які ми хочемо отримати. Наприклад, для нас дуже важливо, якого рівня освіта українців. Ми цього насправді не знаємо. В перепису є питання про рівень освіти.

Нам дуже важливо знати, яка сімейна структура, тим більше, що за останні 10-20 років інститут сім’ї зазнав серйозних змін. Я навіть зараз не говорю про одностатеві шлюби. Масового поширення набули незареєстровані шлюби, в яких діти є. З’явилися інші моделі гостьовий шлюб, ще щось. Нам треба розуміти, що відбувається.

Ще для нас критично важливе мовне питання. Єдине достовірне джерело інформації про те, якою мовою спілкуються людина, яку вона вважає рідною це перепис”, – розповіла академік.