Breaking news

Вихідні в 2019 році: українцям підвищили розмір лікарняних

У новому році українці отримуватимуть більше грошей за добовими і лікарняним

Про це пише Обозреватель.

Відзначається, що виплати підвищилися з 1 січня 2019 року.

Так, за мінімальні добові заплатять 60 грн (сума не змінилася); максимальні добові – 417,3 грн (було 372,3 грн); відрядження за кордон – до 80 євро.

Українці за час, який вони провели в робочому відрядженні, повинні отримувати не менше свого середнього заробітку. Саме про це йдеться в 121 ст. Кодексу законів про працю. Найчастіше відрядження дні оплачують також, як і “звичайні”.

Варто також відзначити, що згідно із законом в день відрядження виходити на роботу не потрібно. Тобто навіть якщо ви повернулися рано вранці додому, весь цей день вам порахують “відрядження” і якщо ви не вийдете на роботу, це не може і не буде вважатися прогулом.

У 2019 українцям підготували 2 головні нововведення: підвищення максимального розміру відрядних (розмір становить 0,1 мінімальної зарплати) і, можливо, почнуть виплачувати закордонні відрядження вже в перерахунку на валюту. Останнє нововведення передбачено постановами, які були розроблені НБУ, і які вступають в силу в наступному місяці.

З 1 січня мінімальний розмір лікарняного становитиме 100 гривень. Розмір допомоги буде прямо залежати від зарплати та стажу, а сам роботодавець може оплатити своєму підлеглому лише перші п’ять днів лікарняного, а після виплати тривають із соцстрахування.

Розраховуючи розмір лікарняного, бухгалтер на підприємстві повинен враховувати страховий стаж і середню зарплату за останні 12 місяців. Так, сукупний дохід за цей період ділять на кількість днів у році (з урахуванням державних свят). Отримана сума – розмір лікарняного.

Варто відзначити, що українці в 2019 році будуть відпочивати на наступні свята: 1 січня – Новий рік; 7 січня і 25 грудня – Різдво Христове; 8 березня – Міжнародний жіночий день; 1 травня – День праці; 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні; 28 червня – День Конституції України; 24 серпня – День незалежності України; 14 жовтня – День захисника України; один день (понеділок) – Великдень; один день (понеділок) – Трійця.

Джерело