Breaking news

Вибори в Раду можуть визнати незаконними: Верховний Суд відкрив провадження

Верховний Суд відкрив провадження за позовом про визнання позачергових парламентських виборів 21 липня незаконними і скасування їх результатів.

Про це повідомляється на сайті Харківської правозахисної групи у середу, 14 серпня, про це пише Obozrevatel.

Позов подав житель Вінниці Сергій Щетинін і першого разу Касаційна адміністративна палата в складі Верховного Суду відмовилася його прийняти, однак чоловік оскаржив рішення.

“Велика палата Верховного Суду, рекордні 8 з половиною годин перебуваючи в нарадчій кімнаті, сьогодні о другій годині ночі відкрила провадження за позовом Щетиніна. Однак точно сказати, що саме вирішила Велика палата, можна буде тільки після отримання її рішення”, – йдеться в повідомленні.

У своєму позові Щетинін заявив, що Конституційний Суд, ухвалюючи рішення про визнання указу президента про розпуск Верховної Ради і проведення 21-го липня позачергових парламентських виборів, керувався неофіційною версією Конституції, яка перебуває у вільному доступі на сайті zakon.rada.gov.ua, проте так і не була вчасно опублікована в офіційних виданнях, як того вимагає Основний закон.

Позивач наполягає, що вибори фактично порушила право громадян на вільне волевиявлення, оскільки в своїх рішеннях Конституційний Суд і Центральна виборча комісія посилаються на юридично недійсні норми Конституції.

При цьому, представник Щетиніна заявив, що судді були вражені аргументами, викладеними в позові.

Джерело