Breaking news

“Ви не знаєте, що там було”: Чорновол спростувала заяви Гордона щодо нібито домовленостей 2014-го “здати” Маріуполь

Чорновол розповіла про роль української артилерії бід час боїв за Маріуполь. Артилерія ЗСУ завдала великих збитків російським десантникам, які тоді були під Маріуполем. І це дало можливість Порошенку з позиції сили вести переговори щодо Мінських угод.

Народна депутатка VIII скликання Тетяна Чорновол, яка була безпосередньою учасницею подій під Маріуполем у червні 2014 року, спростувала заяви журналіста Дмитра Гордона щодо нібито домовленостей “здати” місто. Про це Чорновол сказала в ефірі програми на каналі “1+1”.

Чорновол заявила: “Щодо пана Гордона. Я б вам не рекомендувала йти в суд щодо Маріуполя, бо ви не знаєте, що там було. А я знаю”.

І продовжила: “Я тоді була в складі “Азова”. Я не хочу сказати, що “Азов” не готовий був захистити Маріуполь звичайно, готовий. Ми всі палали бажанням захистити Маріуполь. Увесь склад “Азова” тоді стояв на блокпосту зі зброєю й чекав нашої черги піти в бій. Нагадаю, тоді російські війська наступали на Маріуполь. Однак у бій ми не пішли. Воювала армія (ЗСУ, ред.), зокрема, 72-а бригада. Воювала Нацгвардія, вони йшли в бій. Мали втрати”.

Чорновол також розповіла про події, що тоді відбувалися.

“Ми (Азов, ред.) стояли на блокпосту, бо чекали наказу піти в бій, але не пішли. Шанси в нас були невеликі, тому що “Азов” тоді був озброєний фактично винятково автоматами, тому це було раціональне рішення українського командування притримувати “Азов” у резерві. Ситуація була складною, але треба відзначити особливу роль української артилерії, яка завдала чималих втрат російським десантникам, які тоді були під Маріуполем. І це дало можливість Порошенку з позиції сили вести переговори щодо Мінських угод. Тому я хочу зазначити, що той день був великою перемогою Порошенка. Зокрема, завдяки їй я й багато хто залишилися живими”, розповіла Тетяна Чорновол.

На це Гордон запитав: “Ви хочете сказати, що я російський агент? Чи що ви хочете сказати?”.

“Ви послуговуєтесь інформацією, яка надходить від кремлівських агентів. Зрозуміло, яку сторону ви захищаєте”, відповіла Чорновол.

Свою чергою співголова фракції “Європейська солідарність” Артур Герасимов запитав у Гордона, чи знає він, коли звільнили Маріуполь.

“У червні, чотирнадцятого чи п’ятнадцятого”, відповів Гордон.

“13 червня 2014-го. Коли Порошенко став головнокомандувачем? 7 червня 2014 року. Менш ніж через тиждень Маріуполь було звільнено. Оці дві цифри показують брехню цієї людини. Хотів би сказати Гордону, що за фейки й брехню відповідатимете в суді”, резюмував Герасимов.