Breaking news

Вважали зниклим безвісти: киянин три роки жив у полоні квартирних шахраїв

Судитимуть групу шахраїв, які незаконно утримували мешканців столиці для заволодіння їхнім житлом. Скоювали злочини упродовж 2017-2021 років.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

“Маючи на меті заволодіння столичною нерухомістю, група осіб відстежувала інформацію про самотніх киян та осіб із наркотичною чи алкогольною залежністю, обираючи серед них потенційних жертв. Зловмисники насильно утримували потерпілих у приватному будинку на території Миколаївській області, регулярно застосовуючи до них психологічне і фізичне насильство”, – ідеться в повідомленні.

Одного з потерпілих злочинці утримували у будинку майже три роки. Увесь цей час чоловіка розшукували як безвісти зниклого.

“Упродовж указаного періоду зловмисникам вдалося заволодіти чотирма об’єктами нерухомості на загальну суму понад 5,5 мільйонів гривень, серед яких і квартира, що належить територіальній громаді Києва як відумерла спадщина”, – додали в прокуратурі.

Також правоохоронці попередили ще одну спробу шахрайського заволодіння квартирою вартістю 1,2 млн грн.

Обвинувальний акт стосовно трьох фігурантів скерований до суду. Матеріали щодо четвертого учасника злочинної групи виділені в окреме провадження та його оголосили у розшук.

За скоєне шахраям загрожує позбавлення волі до 15 років з конфіскацією майна.

Про знайденого у Миколаєві 52-річного киянина, якого насильно утримували заради квартири, стало відомо у квітні цьогоріч. Викрадачі – уродженці Миколаївської області та Запоріжжя, 1958, 1974 та 1969 років народження.