Breaking news

Вселенський патріархат не визнав анафеми РПЦ на гетьмана Мазепу

Вселенський патріархат ніколи не визнавав канонічною анафему, яку Російська православна церква наклала на легендарного українського гетьмана Івана Мазепу.

Про це в інтерв’ю “Главкому” заявив представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві архієпископ Тельміський Іов (Геча), зазначивши, що РПЦ наклала анафему “з політичних мотивів, як засіб політико-ідеологічних репресій і не мала жодних віросповідних, богословських або канонічних причин”.

Архієпископ Іов пояснив, що після першого зруйнування російськими військами Запорозької Січі у 1709 році українське козацтво, яке перейшло під протекторат кримського хана, повернулося під юрисдикцію Константинопольського патріархату, і Мазепа разом із Пилипом Орликом були одними з перших, хто це зробив.

“На еміграції в м. Бендери Іван Мазепа вільно сповідався у православних священиків Вселенського патріархату. Саме вони наставляли його на смертному одрі і відпустили гріхи, а потім і відспівували. Його тіло було покладене у православній церкві містечка Варниці, яка перебувала під юрисдикцією Вселенського патріархату, а згодом його перепоховали у місті Галац на Дунаї, де в центральному соборі Свято-Георгієвського монастиря місцевий митрополит відслужив заупокійну службу за спочилим гетьманом. Цей митрополит був ієрархом Вселенського патріархату. Отже, можемо говорити, що Іван Мазепа помер як вірний Матері-Церкви, Вселенського патріархату!” – наголосив архієпископ.

Джерело