Breaking news

«Вони – злочинці!»: відома письменниця закликала студентів до бойкоту російської мови

Відома українська письменниця Лариса Ніцой, яка також відома своєю боротьбою за права української мови, звернулася на своїй сторінці у соціальній мережі до студентів, які прибули до столиці з інших регіонів, та закликала їх не переходити на мову агресора під час спілкування, інформує replyua.net.

Окрім того, Ніцой звернула увагу ще й на той факт, що чимало викладачів вищих навчальних закладів, незважаючи на те, що вони – люди з вищою освітою, не володіють державною мовою та ігнорують вимогу вести навчальний процес українською мовою. Письменниця нагадала студентам, що у педагогів немає права пропонувати їм на вибір мову навчання, оскільки тим самим вони порушують закон України.

«Вони – злочинці. Якби ви навчалися в Польщі – ви б навчалися польською, якби ви вчилися в Німеччині – ви б вчилися німецькою, якби ви вчилися в Чехії – ви б навчалися чеською, якби ви вчилися в Англії – ви б навчалися англійською, якби ви вчилися в Росії – ви б навчалися російською тощо. Тому вимагайте в Україні дотримання законів, навчайтеся українською!», – наголосила вона.

Джерело