Breaking news

Віцепрем’єр розповіла, чи вплине рішення КС на безвіз з ЄС

Безвізу з Євросоюзом нічого не загрожує в ході останніх рішень Конституційного суду. Але для зміни ситуації необхідно довести судову реформу до кінця.

Про це написала віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у Facebook.

Рішення КСУ щодо електронного декларування є сигналом для необхідності завершення судової реформи, заявила віцепрем’єрка.

“Обставини, в яких приймалися нещодавні рішення Конституційного суду викликають питання та обурення. Це ще один сигнал, що реформа судової гілки влади, над якою зараз триває робота з Венеціанською комісією, має бути доведена до логічного завершення”.

Стефанішина зазначила, що Кабмін продовжує роботу над реформами, що підсилюють євроатлантичної інтеграції України.

“Уряд також вживає заходів, які унеможливлять зупинення уже розпочатих реформ, включаючи ті, що є основою для нашої європейської та євроатлантичної інтеграції України. Нагадую, що цей курс України до ЄС і НАТО є остаточним, невідворотним і закріплений в Конституції”.

29 жовтня посол України при ЄС Микола Точицький написав, що у ЄС вважають, що рішення Конституційного суду України щодо діяльності антикорупційних органів може стати підставою для призупинення безвізу.

27 жовтня Конституційний Суд України скасував електронне декларування. Статтю, яка передбачає покарання за невірогідне декларування, визнали неконституційною. Через рішення КС закриють реєстр електронних декларацій, повідомили в НАЗК.