Breaking news

Вітренко розкрив деталі зустрічного позову до “Газпрому” в Стокгольмі

НАК “Нафтогаз України” направив в Стокгольмський арбітраж заяву про захист та зустрічні позовні вимоги у відповідь на позов “Газпрому”. Про це виконавчий директор Групи “Нафтогаз” Юрій Вітренко написав на своїй сторінці у Facebook, передає РБК-Україна.

Як зазначив Вітренко, “Газпром”, по суті, хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом.

“Російська сторона стверджує, що рішення Стокгольмського арбітражу у транзитній справі, прийняте 28 лютого 2018 року, порушило баланс у контрактних відносинах між Нафтогазом і Газпромом”, – розповів Вітренко.

За його словами, позиція “Нафтогазу” полягає в тому, що попередній арбітраж 4 роки розглядав це питання і детально розглянув всі аргументи сторін.

“Стосовно зобов’язання Газпрому подавати для транзиту не менше 110 млрд куб на рік, Стокгольмський арбітраж визнав, що у контракті чорним по білому написане про таке зобов’язання, і трибунал не погодився з аргументами Газпрому, що це положення контракту не має застосовуватися”, – додав Вітренко.

“Тому наша позиція в тому числі полягає у тому, що у відповідності з принципом res judicata, це питання взагалі не має повторно розглядатися в арбітражі. У нас в контракті написано, що рішення арбітражу є остаточними і обов’язковими для виконання. Ми не можемо безкінечно судитися по одних і тих же питаннях”, – заявив виконавчий директор Групи “Нафтогаз”.

Вітренко розкрив деталі зустрічного позову до "Газпрому" в Стокгольмі

Джерело