Breaking news

Війна вже почалася: як швидко московські танки опиняться в Європі!?.

У небезпечній близькості до кордонів України з’явилася точка, яка може стати не просто гарячою. Росія розміщує в центрі Європи ракети, які непомітно можуть донести ядерні боєголовки до будь-якої частини континенту і трохи далі, а жертва агресії навіть не встигне завдати удару у відповідь. Натомість США загрожують вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД). А в Європі вже всерйоз говорять про загрозу нової війни.

Калінінградська область РФ стала місцем розміщення оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер» і міжконтинентальних ракет «Тополь». Незважаючи на те що офіційно заявлена ​​максимальна дальність «Іскандерів» – 500 кілометрів, фахівці відзначають, що крилаті ракети з ядерними боєголовками, створені для цих комплексів, вражають цілі на відстані 2500 і більше кілометрів. Ракети з аналогічними характеристиками (але без ядерних зарядів), зокрема, в минулому році були запущені по об’єктах в Сирії – з Каспійського моря. «Тополь-М» ж взагалі летить на 12 000 кілометрів.

Відстань від Калінінграда до деяких європейських столиць: Берлін – 530 км, Париж – 1400, Варшава – 280, Прага – 660, Гельсінкі – 660, Осло – 820, Копенгаген – 680, Стокгольм – 530, Відень – 780, Рим – 1540, Берн – 1250, Лондон – 1400, Київ – 820 кілометрів.

При розрахунковій швидкості 2,1 км / с до Варшави «Іскандери» доберуться за 2 хвилини. До Києва – за шість з половиною хвилин. До Нью-Йорка «Тополі» летіти 6700 кілометрів, і за 15 хвилин він «доставить» в США сімдесят «хіросім». Сполучені Штати ще встигнуть відповісти. Європейські ж країни в разі удару такої можливості будуть позбавлені.

Крім того, під Калінінградом, в Білорусі і на інших напрямках Росія розміщує установки радіоелектронної боротьби (РЕБ) «Самарканд». Радіус їх дії та інші характеристики засекречені. Але експерти вважають, що вони здатні залишити без зв’язку все війська в Європі, зробити сліпими все системи наведення і комплекс GPS-навігації.

Росія стверджує, що нікому не загрожує, просто розміщує свою зброю на своїй території для захисту від можливої ​​агресії. У той же час військові експерти відзначають, що чотири мотопіхотних батальйону НАТО в Польщі та країнах Балтії несумірні з силами, які Росія вже розмістила на цих напрямках.

«Члени НАТО мають всі підстави для занепокоєння в зв’язку з безпідставним порушенням Договору РСМД. НАТО доведеться розглянути заходи для захисту від цієї нової російської загрози», – вважає генерал Джон Аллен, який раніше керував міжнародною коаліцією по боротьбі з ІДІЛ.

Солідарні з військовими і політики. «В Європі немає нових ракет США, зате розміщуються нові російські ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Ці ракети поставили під загрозу Договір РСМД», – заявив генсек НАТО Йєнс Столтенберг.

«У Калінінграді дислокуються ракети «Іскандер». Це означає загрозу не тільки для Литви, а й для половини держав Європи», – зазначила президент Литви Даля Грібаускайте.

А президент Польщі Анджей Дуда прямо вказав на підготовку Росії до захоплення Європи. «Імперські амбіції Москви очевидні для кожного. В останні десять років Росія двічі насильно змінювала європейські кордони. У 2008-му вона напала на Грузію, в 2014-му – на Україну. Передбачаючи розвиток ситуації, світлої пам’яті президент Лех Качинський в 2008-му в Тбілісі сказав: «Росія готова відкушувати шматки від держав. Зараз Грузія, завтра – Україна, післязавтра – країни Балтії, а потім, можливо, прийде час і моєї країни, Польщі», – заявив Дуда в інтерв’ю недільному випуску газети «Bild».

Проросійські аналітики, втім, намагаються звести такі висловлювання до традиційної русофобії. Чи не вказуючи, що саме дії Російської Федерації розвитку цієї фобії і сприяють.

Джерело