Breaking news

Війна в Україні продемонструвала повну безпорадність і нерішучість ООН – Кучма

Своєю позицією щодо України, Організація об’єднаних націй продемонструвала світові свою повну безпорадність та нерішучість.

А своїм заграванням з російським агресором вона нагадує Лігу націй перед Другою світовою війною, заявив другий президент України Леонід Кучма в інтерв’ю BBC.

“Я думаю, що після нашої перемоги, після перемоги демократії над авторитаризмом фашистського ґатунку, дуже багато міжнародних організацій потребуватимуть докорінного переформатування, бо вони не працюють. Вони продемонстрували повну неефективність саме тоді, коли мали діяти найбільш активно та рішуче”, сказав Кучма.

На його думку, питання допомоги західної спільноти є доволі неоднозначним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кучма: не треба розраховувати, що Путін ось-ось помре

Так, для другого президента стала прикрим розчаруванням позиція деяких країн, які не входять до ЄС чи НАТО.

“Не хочу називати їх конкретно, але якщо у вашій власній історії були неймовірно страшні випробування геноцидом, то можна було б очікувати, що ви виявите солідарність з українським народом, якому нині теж фактично оголошена війна на знищення! Але ж ні, страусяча поза, голова у пісок…”, – зазначив Кучма.

Кучма також не розділяє критику на адресу канцлера Німеччини Олафа Шольца, який гальмує передачу Україні німецької зброї.

“Економічна допомога нашій державі збоку Німеччини є величезною і важливою, а гуманітарна місія німецького народу в допомозі українським біженцям просто вражає”, – наголосив колишній президент.

Також він прокоментував критику на адресу президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

“Коли в нас звинувачують президента Туреччини Ердогана в тому, що він продовжує підтримувати контакти з Москвою, я хочу сказати лише два слова: Байрактар та Босфор. Перше стало паролем нашого спротиву на самому початку, коли українська армія навіть не мріяла не те, що про HIMARS, а й взагалі про будь-яку сучасну західну зброю”, – зазначив він.

За його словами, друге слово (Босфор) задовго до “Гарпунів” – стало додатковою запорукою того, що російський десант не висадиться в жодному з українських чорноморських міст.

“Тому що Туреччина не пропускає через протоку додаткові “русскіє воєнниє кораблі”, – зазначив Кучма.

Кучма також наголосив, що західної допомоги Україні сьогодні достатньо, аби не програти, але для перемоги цього замало.

Також, за його словами, найдраматичнішим є те, що Україна попала в цілковиту залежність від західних поставок зброї.

“Частина Заходу, як видається, справді прагне рішучої української перемоги над Путіним. Іншу частину така перспектива не влаштовує. Тож можливості та плани нашого військового командування багато в чому вимушено залежать від того, яка ставка зараз переважає у грі Заходу”, – наголосив Кучма.