Breaking news

Відповіді українців на 5 запитань від Зеленського матимуть політичні наслідки – Качура

Відповіді українців на “п’ять важливих питань”, озвучених президентом Володимиром Зеленським, матимуть політичні наслідки.

Про це заявив народний депутат від “Слуги народу” та заступник голови парламентського комітету з питань місцевого самоврядування та організації влади Олександр Качура в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Будуть політичні наслідки, тому що, якщо ми проведемо опитування і люди з приводу того чи іншого питання вирішать так чи інакше, ми повинні будемо втілити у життя те, за що віддали свої голоси, якщо це так можна назвати, люди, після того, коли вони визначились з кандидатом на виборах”, – сказав парламентар.

Він зазначив, що проведення подібного опитування не є популізмом та цілком відповідає українському законодавству.

“Якщо у когось є питання до законності у рамках виборчого процесу, якщо у когось є сумніви, вони повинні спрямовувати скарги до ЦВК і позивні заяви до суду, а не просто ходити по ефірам і розповідати, що це – зрада”, – заявив Качура.

Цього тижня президент України Володимир Зеленський оприлюднив запитання анонсованого ним опитування на 25 жовтня. Перелік питань виглядає так:

1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях для зменшення болю у важких хворих?
5. Чи підтримуєте ви право України на використання безпекових гарантій визначених Будапештським меморандумом для відновлення її державного суверенітету й територіальної цілісності?