Breaking news

Відмовитись від “нормандського процесу” як від непродуктивного – дипломат дав поради Зеленському

Україні бракує єдиної, міцної та всеосяжної західної стратегії, вважає дипломат Богдан Нагайло.

“Макрон і Меркель були змушені визнати на зустрічі з Зеленським у Парижі: загрозлива поведінка Москви непокоїть Вашингтон, Брюссель, Лондон, Оттаву, Анкару, тому Києву потрібно більше публічної підтримки. Їм важливо разом з американцями й іншими союзниками об’єднатись у прагненні стримувати Путіна. Однак усе ще наполягають на виконанні нездійсненних умов Мінських угод. Їхні останні пропозиції, названі як мирний план, мабуть, деталізують план Штайнмаєра, який вони безуспішно запропонували разом із Росією 2016 року”, – припустив.

Для України будь-яка схема, де безпека й повернення контролю над кордоном з Росією не на першому місці, неприйнятна. Такий підхід також відділяє питання Криму від війни на Донбасі, впевнений експерт.

“Маємо приємні слова підтримки. Та чи перетворять їх Париж і Берлін на реалістичніший і гнучкіший підхід, невідомо. Ефективним “нормандський процес” буде, якщо його розширити. Інакше треба відмовитись як від непродуктивного”, – підсумував.

ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ’Ю З БОГДАНОМ НАГАЙЛОМ У СВІЖОМУ НОМЕРІ ЖУРНАЛУ “КРАЇНА”

Політичні радники “нормандської четвірки” в ході зустрічі 19 квітня в форматі відеоконференції обговорили імплементацію франко-німецьких кластерів з виконання Мінських угод і дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.