Breaking news

Відеофіксація на дорогах: розкрито небезпеку, яка загрожує українцям

Українських водіїв попереджають про введення системи фотовідеофіксації на дорогах

Тим часом, експерти скептично налаштовані щодо даного нововведення, навіть якщо воно таки запрацює найближчим часом.

Фахівці вважають, що це зовсім не стане панацеєю від усіх бід на дорогах.

“Людина порушила правила дорожнього руху, сталася ДТП, хтось загинув, і водія оштрафували за перевищення швидкості. Але це міра вже постфактум», – пояснює урбаніст Григорій Мельничук.

Крім того, за словами експерта, є велика проблема з тим, щоб лист щастя отримає реальний порушник, а не стороння людина. У нас є дві категорії автомобілів, які не мають реєстрації на власника: машини, продані за генеральним дорученням, і авто на евробляхах. Водії цих машин по суті не підпадатимуть під фотовідеофіксацію”.

авто,

За словами Мельничука, більш ефективним інструментом для підвищення безпеки на дорогах є відповідність дорожньої інфраструктури тим швидкостям, які повинні бути по закону.

“Якщо у нас встановлено обмеження для населених пунктів в 50 кілометрів на годину, то не може бути в місті широке, пряме шосе з просторими смугами, за якими будь-яка людина буде їхати швидше. Крім того, одночасно має створюватися величезна кількість інженерних рішень: острівці безпеки, викривлення проїжджої частини, круговий рух, як це влаштовано в європейських країнах, де водій фізично не може їхати швидше, ніж це дозволено законом. Водія заганяють в такі рамки, що, якщо він буде їхати швидше, він розіб’ється раніше, ніж встигне когось збити”, – резюмував експерт.

джерело