Breaking news

Верховний суд зобов’язав поновити Семочка на посаді заступника голови СЗР

Касаційний адмінсуд у складі Верховного суду скасував указ президента про звільнення першого заступника директора Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, тобто протягом 30 днів, повідомляє “РБК-Україна” із посиланням на пресслужбу суду.

“Адміністративний позов Семочка задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано указ президента України від 12.04.2019 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено”, – йдеться в повідомленні.

Семочко подав позов наприкінці весни 2019-го. Він вимагав скасувати указ п’ятого президента Петра Порошенка про звільнення його з посади. Семочко стверджував, що указ незаконний, тому що під час звільнення він перебував на лікарняному.

24 червня 2020 року суд відмовився розглядати позов екскерівника СЗР, зазначивши, що той подав його з пропуском 30-денного терміну. Семочко не погодився з таким рішенням і оскаржив його у Великій палаті Верховного Суду, яка стала на його бік, зобов’язавши Касаційний адмінсуд розглянути справу, незважаючи на пропуск строків.

13 січня 2021 року колегія суддів на чолі з Іриною Васильєвої винесла вердикт.

У 2019 році Семочко звільнили з посади першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Щодо нього відкрили кримінальну справу за фактом державної зради.