Breaking news

Верховна Рада підтримала санкції проти Білорусі

Верховна Рада України заявила, що президентські вибори в Білорусі не були вільними та чесними, і висловила політичну підтримку щодо запровадженя санкцій проти причетних у фальсифікації та застосуванні насильства проти протестувальників.

Відповідну заяву на засіданні 15 вересня схвалили 228 народних депутатів.

Українські нардепи підтвердили, що вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагань між кандидатами, їх рівного доступу до ЗМІ, невідповідності процедури виборів стандартам ОБСЄ та Ради Європи, а також неприсутності на них спостерігачів від авторитетних міжнародних організацій.

Депутати вимагають звільнення всіх без винятку затриманих і сподіваються, що офіційна влада Білорусі не допустить подальшої ескалації й напруги в білоруському суспільстві і переслідувань опонентів.

Крім того, нардепи засудили та назвали неприйнятними незаконні затримання українських громадян. Вони пообіцяли всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси.

Верховна Рада наголосила, що вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі, оскільки такий крок стане прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України.

Легітимність Олександра Лукашенка як президента Білорусі не визнають у Європейському Союзі. Європа вважає найкращим вирішенням ситуації в Білорусі нові президентські вибори під егідою ОБСЄ.