Breaking news

Верховна Рада хоче взяти українських заробітчан під контроль

Народні депутати Верховної Ради продовжують придумувати, як поставити під контроль мільйони заробітчан, які щорічно надсилають в Україну понад 10 млрд. доларів.

14 березня група парламентаріїв (переважно БПП), внесла в Раду масштабний законопроект (№10153), який покликаний вирішити проблеми трудових мігрантів як всередині країни, так і за її межами, про це пише «Хвиля».

З цією метою в країні хочуть заснувати новий орган виконавчої влади і підпорядкувати його Мінсоцполітики. Саме це відомство буде прописувати нові правила для трудових посередників, а також допомагати самим заробітчанам.

Крім іншого, воно має створити реєстр мігрантів, видати всім їм спеціальні посвідчення «Картка українського мігранта», а також заснувати Фонд благополуччя. Останній і фінансуватиме всі програми для заробітчан. Наприклад, організувати для них цілодобову міжнародну службу підтримки, проводити просвітницькі та розважальні заходи за кордоном, виплачувати допомогу в певних випадках і допомагати з працевлаштуванням. Наприклад, шляхом створення бази вакансій, трудових посередників і т. д.

Результат пошуку зображень за запитом "заробітчани"

Ось тільки фінансуватися цей фонд буде за рахунок самих заробітчан. Законопроект прямо вказує, що з бюджету в нього не надійде ні копійки. А кошти стануть збирати за рахунок щорічних членських внесків з мігрантів (в обмін на видану карту і страховку), благодійних платежів від юросіб і фізосіб, а також інших «законних джерел». Скільки саме братимуть із заробітчан-законопроект не вказує. Розмір внеску повинен буде встановити регулятор.

Втім, сам проект закону прямо не прописує обов’язкової участі людини в програмі підтримки. Принаймні, якщо на заробітки він відправиться без допомоги нового відомства. Втім, це не означає, що проект буде носити добровільний характер.

Якщо нардепи підтримають ініціативи своїх колег, норми Закону набудуть чинності наступного дня після публікації документа. Кабміну при цьому відводять 2 місяці на те, щоб створити новий держорган і привести всі нормативні акти у відповідність з законом.

Як ми всі розуміємо, насправді, ні про яку турботу про заробітчан мова не йде і ніякої допомоги за кордоном наша держава-банкрут надавати не збирається.

Просто пройдисвіти з «Уряду» шукають способи, як поповнити державну казну, яка не витримує темпів розкрадання і зростання кількості бюджетників, яких вже давно більше, ніж числа працюючих. Тому Кабмін шукає способи кого б ще обдерти. То айтішникам в кишеню заглянути хочеться, а тепер ось про заробітчан згадали.

Джерело